Duben 2009

Koncert XIII. Století 29. dubna v pražském klubu Futurum

30. dubna 2009 v 0:16 | Ketmara |  Akce
V uších mi ještě píská ono usídlené hejno cikád a myslím, že zítra budu mluvit jen stěží, což znamená, že teď se můžete těšit na SILNĚ OBJEKTIVNÍ report z koncertu "třináctky", ze kterého jsem se vrátila před pár minutami.

Obvykle píše reporty z akcí, na které jdeme obě, Anna, ale tentokrát nedokázala překonat svoji lenost a nechala to na mně. Tak hlavně, vůbec nebylo jisté, že se akce zúčastníme, protože DS byla jako obvykle (doufám, že mě za tohle nezabije xD) švorcová, ale v úterý večer mi napsala, že se jí přece jen podařilo schrastit potřebné peníze (190kč), takže jsme mohly směle začít plánovat jak skloubíme školu, návštěvu u mě a následné koupeí lístků na místě, kde jsme musely být už v sedm. Naštěstí se vše podařilo a ve čtvrt na osm už jsme seděly v restauraci, protože koncert začínal až v devět. Jelikož jsem nechtěla, aby mi Anna omdlela jako na minulém koncertě (Třináctka v Matrixu na Nosferatu Night, report je tady na blogu), nejdříve jsem ji pořádně vykrmila a napojila (a vyplatilo se, po celou dobu koncertu zůstala stát na nohou). Asi tak ve třičtvrtě na děvět jsme se konečně uráčily zvednout naše velectěné zadky a dorazily jsme do Futura. Jaké bylo moje překvapení, když jsem u vchodu potkala Dorissah, Mijulunu a Munamu! Holky, vás jsem tam opravdu nečekala! A ani jsem nevěděla, že posloucháte Třínáctku!
Po úspěšném uložení kabátů a deštníku do šatny jsme se ale od holek oddělily, jelikož "třináctka" je naše srdeční záležitost, takže jsme samozřejm musely stát co nejblíže pódiu (nakonec jsme skončily asi ve čtvrté řadě).

Koncert byl jedním slovem ÚCHVATNÝ! Na začátek jsme si poslechli hitovky Fatherland (hey hey dominia fatherland!!!) a Elizabeth, pak pár skladeb z nového alba a starší šlágry. Bylo dost poznat na publiku, kdy se hraje nějaká "srdcovka" a kdy nová skladba. Na Nosferatu is dead, Elizabeth, Bela Lugosi´s death a ostatní staré známé publikum skákalo až ke stropu, ale u nových písní spíše rozpačitě postávalo a vlnilo se do rytmu (tím nechci říct, že byly špatné! Prostě je jen ještě nemáme "v krvi"). Z nich mě osobně zaujalo Prokletí domu slunečnic, ale možná to bude jen tím, že u toho jsem jako u jediného rozuměla refrénu xD

Po asi čtyřech přídavcích a snad čtvthodinovém žádání o další přídavek ale vše skončilo. Ještě jsme šly s Annou pozdravit staré známé ("ahoj Cav, ahoj Met.allice, ahoj Jenny"), pozvaly oslavenkyni Cav na Colu (tu jsem platila já, jen abys věděla xD) a msuely jsme se vypařit. Přece jen, zítra...ééé...dneska se vstává brzo do školy (muhahaha, Anna v šest, já v osm) a stačí, že nebudeme moct mluvit, nemusíme ještě usínat na lavici.

Ještě musím poděkovat milé obsluze šatny a propouštěčům u vstupu, kteří nám vydali kabáty přestože jsem...ehm...ztratila papírky od šatny (ale na obhajobu musím říct, že to mám po matce xD). Budiž to Anně poučením, že příště má všechny důležité věci uchovávat u sebe xD

Tak pokud jste se taky účastnili, napište své zážitky :)

Blue Loli

5. dubna 2009 v 2:36 | Ketmara |  Naše Fotky
Modelka: Taurwen Vanima (najdete ji např. na www.taurwenvanima.deviantart.com nebo www.ophelia.blog.cz )
Buďte tak hodní a nekopírujte si ty fotky k sobě bez povolení. Jednak to není hezké vůči mě jakožto fotografce a pak to ani není hezké vůči Taurwen jakožto modelce.
Co bych řekla k focení-byla to hodně zajímavá zkušenost. Na jednom místě nám k tomu vyhrávala heavy metalová kapela,která tam zrovna zkoušela a byla slyšet z otevřeného okna :) A vyzkoušela jsem si nový objektiv :)