Červenec 2008

Dívka na vodítku

25. července 2008 v 22:53 | Ketmara |  Blbůstky pro zasmání
No, tohle se sice stalo už hodně dávno a určitě se na to už zapomnělo, ale já to našla dneska na www.sanctuary.cz a dost jsem se u toho pobavila.
Dva mladí lidé v Dewsbury, v hrabství West Yorkshire chtěli vejít do autobusu, ale řidič jim to nedovolil. Nebyli to bezdomovci ani opilci, jenom mladík vedl svoji přítelkyni na řetězu jako pejska.
Prý jsou zvylí takto chodit, dívka doslova řekla "Jsem domácí zvířátko a všeobecně se i jako takové domácí zvířátko chovám. Je to poměrně jednoduchý život. Nevařím ani neuklízím a nechodím nikam bez svého páníčka Daniho. Může se to zdát někomu podivné, ale vyhovuje nám to a jsme oba šťastní. Je to moje kultura a moje volba. Nikomu to neubližuje,"
A reakce řidiče je natolik pobuřila, že si šli stěžovat k té autobusové společnosti a nařkli řidiče z diskriminace. Celý případ se začal vyšetřovat.
Stejně zajímavé jako samotný článek jsou ale i komentáře, jedna holka tam vehementně pár pomlouvá, že se jen předvádějí a ať se nediví, jiní lidé se jich zase zastávají. Opravdu si to zasloužili? Já jsem "hafánka a jejího páníčka" už viděla, ale ne na ulici, bylo to na Pragoconu 2007 a mezi všemi těmi rytíři, elfy, orky, školačkami a všemožnými jinými potvorami mi to ani jako nic šíleného nepřišlo XD I když potkat je na ulici, určitě bych si vykroutila krk, jak bych se za nimi pořád otáčela. Ale asi bych se připojila k názoru, že vyjít v tom na ulici je čirý exhibicionismus. Pokus šokovat, zaujmout, když se dívka cítí jako zvířátko, prosím, ať s ní páníček chodí takhle do různých klubů, kde se to bude brát jako normální, ale proč ji na ulici nemůže třeba na chvíli pustit z vodítka a nechat pejska běžet za sebou když nechce negativní reakce? A když ji na tom vodítku nechá, ať si nestěžuje, že to některé lidi pobuřuje. Já když jedu občas v busu, tak stačí málo, třeba proužkované podkolenky, aby se báby na vedlejším sedadle začaly nahlas bavit co že je to dneska za mládež a to že za starých časů nebývalo, a taky se s nima kvůli tomu hned nehádám a nevykřikuju na celý bus, že báby s velkou hubou by se měly střílet XD

Ať jde blog.cz do háje!

24. července 2008 v 14:12 | Ketmara |  Z naší krypty
Půl hodiny jsem psala článek o Lordi. Automatické ukládání sjem měla zapnuté pro případ, že by se něco po**alo. A co ymslíte, že se nestalo? Samozřejmě že se to po**alo, zapínám blog.cz znova, znova se přihlašuju a celej článek je v h****u!!!!!! Nic, nic, nic po něm nezůstalo ani v rozepsaných článcích. Jak si mám tohle vysvětlit?

Fotky Zombiewalk Praha 2008

22. července 2008 v 13:07 | Ketmara |  Naše Fotky
Fotoreport část I. - u registrace a před začátkem samotného "walku" , čili ještě na Straoměstském náměstí

První pražský ZOMBIEWALK 17.5. 2008

21. července 2008 v 13:49 | Ketmara |  Akce
No jo, vím, květen už je dávno za námi a já až teď vyrukuju s reportem. Nicméně jsem člověk pomalý (měla jsem kvůli tomu jisté "menší" komplikace s profesorem, který ze mě ani po dvou měsících od uzávěrky nedokázal vymámit jisté práce). Ale řídím se heslem LÉPE POZDĚJI NEŽ NIKDY, takže zde vám přináším mojí vlastní sesmolenou recenzi na nejšílenější akci, jakou jsem doposud navštívila.
Takže, zpočátku to vypadalo jen jako takový menší vtípek, kdesi na webu jsem našla odkaz a klikla na něj. Nevím už přesně kdy to bylo, ale rozhodně to bylo hodně, hodně dlouho před plánovanou akcí. Jen tak z legrace jsem se registrovala, aby mi chodily pravidelné zprávy. A pak se mi to nějak začalo zalmouvat, info znělo dost šíleně na to, abych něco takového mohla propást, no uznejte, odolali byste tomu legálně a bez předsudků se projí po Václaváku v nějaké větší skupince zamaskovaný za zombíka a mohli jste řvát a blbnout jak se vám chtělo XD (pokud odpověď zní ne, tak snad radši ani nečtěte tuhle rádobyrecenzi).
www.zombiewalk.cz , oficiální web sice poskytoval dost informací, pro mě ale zůstával samotný průběh akce stále zahalen rouškou tajemství. Jak to bude probíhat? Bude nás tam pár cvoků zapatlaných krví, jak na to budou reagovat ostatní? Na youtube jsem si našla videa ze zombiewalku z jiných měst a žasla jsem nad vynalézavostí některých lidí co se týče kostýmů, ale sama jsem si na žádnou moc velkou šílenost netroufla, protože jsem se pořád bála, že tam přijde jen pár cvoků v podomácku sesmolených maskách. A protože Anna řekla, že "takovou hovadinu můžeš vymyslet jen ty, na to v žádným případě nejdu" vytáhla jsem tam spolužačku Ashiru, která chudinka moc nevěděla do čeho jde.
S velkými obavami jsem se blížila k Václavskému náměstí, obličej bílý, u pusy krev, černé kruhy pod očima, modřiny po celém těle, na hrudi dva velké šrámy (ne, nespadla jsem do drtičky na odpad, to jen byl můj zombie převlek XD). Za celou dobu jsem nikoho podobně vyparáděného nepotkala a slyšela jsem i pár ohlasů typu "mein gott, was ist das?" a "Oh my fuckin gosh, what´s this?" Ale když jsem došla na Staromák...celé náměstí se utápělo v krvi. Fronta na registraci dělší než když jsme přišly s Annou na koncert Within Temptation hodinu před začátkem.
Nicméně frontu jsem vystála (během ní začalo i pršet a pod deštník se k nám přišel schovat zombie Ježíš XD ), podepsala papír, že nebudu dělat výtržnosti a společně s Ashirou jsme si stouply na místo, odkud jsme nepřekážely v cestě všem těm zombíkům, kteří zaplavili náměstí, že na něm nebylo k hnutí, a začaly jsme fotit XD
K vidění byly opravdu dokonalé masky (viz fotoreport), zombie břišní tanečnice, chlap, který měl do ramena zakousnutou cirkulárku, cyklista, kterému řetěz od kola rozsekl hlavu, malá holčička v noční košili, v ruce s medvídkem, které někdo prostřelil čelo, skvělá byla ženská v županu a papučích, která měla v ruce fén, takže bylo celkem jasné, co se jí přihodilo XD Nejvíce tam ale bylo sestřiček, doktorů (chirurgů) a nevěst. Některé kostýmy byly tak dokonale propracované, že se mi nechtělo věřit, že by někdo zničil svatební šaty jen proto, aby si vyrobil kostým!
Když se konečně ozval kdosi z organizárotů, že zahajuje pochod, dav se dal do pohybu za hlasitého chrchlání a řvaní "braaaaaaains". Myslím, že japonští turisti byli v sedmém nebi. A vlastně i ostatní turisti. Fotili jak šílení, natáčeli a někteří se dali strhnout davem a řvali braaaaains a přidávali se. Cesta vedla ke koni na Václaváku. Předek nám sice chvílema dost utíkal takže mezi námi co jsme se opravdu vlekli a jimi vznikla tak trochu mezera, se kterou naštěstí organizátoři počítali a pravidelně zastavovali, upozorňovali je ať tak nespěchají a čekali na nás.
U koně mělo proběhnout hromadné focení, ale jelikož přišlo neuvěřitelných 660 lidí, bylo jasné, že se tam všichni vejít nebudou. Nejvtipnější bylo, že tam měla sraz skupinka emařů, kteří při vidu naší hordy vystartovali pryč jako namydlenej blesk XD
Pak ještě pokračovala cesta do klubu Bordó, při které už jsme neměli tak četné obecenstvo, a před klubem byl zombiewalk oficiálně rozpuštěn. Na následnou afterparty jsem nešla, takže na její hodnocení se budete muset zeptat někoho jiného XD
Ani byste nevěřili, jak po tom celodenním kulhání bolí nohy! Se Šárkou jsme se sotva dobelhaly domů, přičemž jelikož jsme nebyly už ve skupince dalších zombíků, lidé v metru na nás koukali opravdu hodně podezdřele XD
No, nepíšu recenze tak hezky jako Anna, ale snad se to dá číst. Musím říct, že já osobně jsem si to dokonale užila, vyřádila jsem se, vyřvala jsem se a pak jsem byla celý týden vyjuchaná XD Byli jste tam taky? Jak se vám to líbilo? Kdyžtak napište :)
Fotoreport bude následovat hned vzápětí, jen co zmenším fotky a nastrkám je do samostatného článku

Houpačka života

20. července 2008 v 11:23 | Ketmara |  Kresby
Claudie byla normální městská dívka, chodila na trh nakupovat čerstvé ovoce a květiny, čas trávila četbou v parku nebo vyšíváním, snila o pravé lásce, Ovšem jen do doby než se jednoho dne objevil zlý muž, který ji o všechny iluze připravil. Zalíbila se mu, když ji náhodou spatřil v parku a od té doby ji toužil mít jen sám pro sebe. Chtěl z ní mít poslušnou krásnou manželku. Když jej odmítla, projevila se naplno ďábelská stránka jeho osobnosti. Vyhrožoval, že má moc, kterou dokáže zničit celý jejich život jako mávnutím kouzelného proutku, připraví jejího otce, obchodníka, o čest i peníze a ona i její tři sestry budou muset jít žebrotou nebo se nabízet jako dívky na prodej. Jejího otce by čekal želář a možná i smrt. Claudie milovala nade vše svého otce i sestry, nemohla to dopustit. Byla jako na houpačce nad propastí plnou bodláků a masožravých květin: kdyby odmítla, houpačka by se otrhla a ona by spadla do neznáma a zahubila by sebe i svou rodinu. Proto přijala. Nidky ale svého muže nemilovala a neplnila jeho rozkazy i když ji bil a ponižoval. Zemřela tři roky po svatbě na zlomené srdce.
To byl můj příběh k tomuto obrázku, protože jsem měla takový dojem, že jinak by si při jeho vidu představil každý něco jiného. A co napadlo vás, když jste jej poprvé viděli? Jaký je váš příběh?

Co je na téhle fotce tak špatného???

18. července 2008 v 19:59 | Ketmara |  Naše Fotky
Během asi deseti minut co sem to dala na jeden český fotoserver mi asi patnáct lidí napsalo komentáře typu "hrůza" "nezaujalo" "laciné". Jelikož ale byli ti "profíci" líní to nějak více rozvést, zeptám se i tady vás, co si o tom myslíte, protože jinak na to nedostanu žádný normální názor.
PS- to Pandre, to je jedna z fotek z chaty, které jsem sem ještě nedala XD

Blbost...

14. července 2008 v 18:20 | Ketmara |  Z naší krypty
Už jste se někdy pokoušeli vytáhnout si čočku z oka prsty s dlouhými nehty? Dobrá rada: nikdy to nezkoušejte. Ne ne ne, ty ty ty. Au.

Takové malé, dobře míněné, přátelské varování

11. července 2008 v 14:07 | Anna Draculasharp |  Z naší krypty
Dnešního dne se stala taková pro veřejnost neblahá věc. Věc, po které je každému člověku pohybyjícímu se na území České republiky radno chodit kanály, omotaný silnou vrstvou molitanu a nejlépe ještě za zvýšené pozornosti. A ještě sama za sebe bych doporučila uzavřít si nějaké výhodné úrazové pojištění. A proč. Protože ode dneška MÁM ŘIDIČÁK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Chachacha chachachá.....Tralala tralala, já mám řidičák :-) No, každopádně pokud bydlíte v Praze a okolí, doporučuji si dávat pozor na silnicích...