Duben 2008

Horymír

29. dubna 2008 v 22:57 | Ketmara |  Blbůstky pro zasmání
Náš profesor na angličtinu (neumí moc česky, je to Američan) vznesl zajímavý dotaz:
Když Lubomírovi se zkráceně říká Luboš, bude se Horymírovi zkráceně říkat Horoš?

Trocha strachu

27. dubna 2008 v 21:57 Blbůstky pro zasmání
Co bych řekla na úvod. Mám jednu spolužačku, která trpí chorobným strachem z toho, že přijde pozdě. Brouzdala jsem po internetu, abych zjistila, jak se tento strach v odborné terminologii nazývá. Narazila jsem na seznam všech zjištěných fóbií a musím se přiznat, že takhle jsem se dlouho nepobavila. (Nechci tu v žádném případě zlehčovat problémy lidí, kteří mají podobné potíže, jenomže to bych nebyla já, kdybych z něčeho neudělala recesi.) Zapomeňte na nudné arachnofobie, uvědomte si, že pokud trpíte klaustrofóbií nebo agorafóbií, popřípadně obojím zároveň, jste ještě docela normální! Zde dole nabízím seznam toho nejlepšího, co jsem našla a hezky rozřazené do skupin
SkupinaA aneb Fobie upírovy:
Alliumfóbie- Strach z česneku
Argentofóbie - Strach ze stříbra
Catoptrofóbie- Strach ze zrcadel
Ecclesiofóbie- Strach z kostelů
Eosofóbie- Strach z úsvitu nebo denního světla
Hagiofóbie- Strach ze světců nebo svatých předmětů
Heliofóbie- Strach ze slunce
Ouranofóbie nebo Uranofóbie- Strach z nebe
Papafóbie- Strach z Papeže
Phengofóbie- Strach ze slunečního svitu.
Staurofóbie- Strach z křížů a krucifixů
Skupina B aneb fobie, kterými upíři povětšinou netrpí a pokud trpí, tak tím trpí
Achluofóbie- Strach z temnoty.
Atefóbie- Strach z ruin
Coimetrofóbie- Strach ze hřbitovů
Demonofóbie nebo Daemonofóbie- Strach z démonů
Dipsofóbie- Strach pít
Hadefóbie- Strach z pekla
Hemofóbie nebo Hemafóbie nebo Hematofóbie- Strach z krve
Necrofóbie- Strach ze smrti a mrtvých věcí
Noctifóbie- Strach z noci
Odontofóbie- Strach ze zubů
Parthenofóbie- Strach z pannen nebo mladých dívek
Gerascofóbie- Strach ze stárnutí
Placofóbie- Strach z náhrobních kamenů
Jako další pro vás mám ostatní fóbie hezky podle umístění na mé osobní hitparádě
37. Acerofóbie- Strach z kyselosti
36. Deipnofóbie- Strach z večeření nebo konverzací u večeře
35. Zeusofóbie- Strach z Boha nebo bohů
34. Chrometofóbie nebo Chrematofóbie- Strach z peněz (to jsou ti lidé, co i za rohlíky platí kartou)
33. Chiraptofóbie- Strach z toho, že se vás někdo dotkne (osvědčené v MHD)
32. Metallofóbie- Strach z metalu (ale spíš z kovů)
31. Agyrofóbie- Strach z ulic nebo přecházení ulic
30. Paraskavedekatriafóbie- Strach z pátku 13.
29. Sophofóbie- Strach z učení. (říkejte si, co chcete, ale je to výborná výmluva, proč zbytečně neprosedět večer nad učebnící)
28. Vestifóbie- Strach z oblečení
27. Optofóbie- Strach otevřít jedno oko
26. Didaskaleinofóbie- Strach jít do školy.
25. Ergofóbie- Strach z práce
24. Wiccafóbie: Strach z čarodějnic a čarodějnictví
23. Aulofóbie- Strach z fléten
22. Anglofóbie- Strach z Anglie nebo Anglické kultury nebo Angličanů (to je fobie, která je strašně k zlosti. Představte si, že se vám líbí písničky Rolling Stones, ale nemůžete si je doma poslouchat a už vůbec nemůžete jít na jejich koncert, protože se jich bojíte)
21. Russofóbie- Strach z Rusů
20. Bolshefóbie- Strach z Bolševiků (Když se to ještě kombinuje s předešlým umístěním....)
19.Arithmofóbie- Strach z čísel (To jsou lidé, kteří se bojí dívat se na výplatní pásku)
18.Bibliofóbie- Strach z knih (milovníci internetu)
17.Hamartofóbie- Strach z hřešení (tohle jednomu dokáže pokazit den...jste ochuzeni o veškeré radovánky...třeba jen nadávat v hospodě na tchýni)
16. Menofóbie- Strach z menstruace
15. Levofóbie- Strach z věcí, které máte na levé straně.
14. Dextrofóbie- Strach z věcí, které máte na pravé straně (kombinace bodu 14 a 15 musí být opravdu lahůdka)
13. Triskaidekafóbie- Strach z čísla 13.
12. Dementofóbie- Strach z šílenosti. (To jste vy, kteří jste se při čtení tohoto článku pomočili hrůzou)
11.Eufóbie- Strach slyšet dobré zprávy (aneb věční pesimisté)
10. Clinofóbie- Strach jít do postele
9.Anablefóbie- Strach dívat se vzhůru (To jsou zase ti jedinci, kteří v jednom kuse nacházejí na chodníku peníze....bohužel nemohou chodit s lidmi většími, než jsou oni sami)
8.Ambulofóbie- Strach chodit (u tohohle bych fakt nevěděla, jak to řešit...)
7.Gnosiofóbie- Strach ze znalostí
6. Androfóbie - strach z lidí >
5. Genufóbie- Strach z kolen
4. Panofóbie nebo Pantofóbie- Strach ze všeho (stručné ne?)
3. Phobofóbie- strach z fóbií
2. Hippopotomonstrosesquippedaliofóbie- Strach z dlouhých slov (má to dost výstižný název)
Aaaaa....konečně náš absolutní vítěz:
1. Hexakosioihexekontahexafóbie- Strach z čísla 666.
Jen tak mimochodem...já sama mám strach jezdit z kopce :-)

Girl with Balloon

25. dubna 2008 v 22:18 | Ketmara |  Kresby
Tak trochu jsem se nudila během hodiny angličtiny a načrtla si propiskou první verzi tohohle obrázku na papír s článkem, který jsme právě překládali XD. Nějak se mi pak ale ten koncept zalíbil, takže když jsem včera večer nemohla usnout, překreslila jsem to na čistý papír :)
Nesnáším ale scanner, naskenoval mi to takový nijaký, moc světlý a když jsem se to pak pokoušela v photoshopu udělat nějak aby to vypadalo k světu, tak to dopadlo takhle, i když na papíře to vypadá úplně jinak...

Paranoia

25. dubna 2008 v 20:37
...aneb, jak zabavíte dítě na tři hodiny...Prostě jsem nějak poslouchala Bauhaus a po pár hodinách koukám, další spatlanina přede mnou...
technika: tužka tvrdost 1, tužka tvrdost 8b

XIII. Století na 5. Nosferatu night

22. dubna 2008 v 22:05 | Anna Draculasharp |  Akce
Někdy před měsícem jsem se dozvěděla, že se v pražském kubu Matrix dne 19.4. uskuteční 5. narozeninová oslava gothic shopu Nosferatu. Samo o sobě by mě to vůbec nevyvedlo z míry, kdybych se o pár chvil později nedozvěděla, že se zúčastní i legenda českého gothic roku, XIII. Století. Jakmile jsem obeznámila s touto situací Ketmaru, neváhaly jsme ani chviličku a běžely jsme si opatřit na toto vystoupení lístek (za 200 Kč se to prostě vyplatilo :-).
Prosadit si v onu osudnou sobotní noc přítomnost v této pražské čtvrti nebylo alespoň u mě doma až tak jednoduché (blbej Žižkov), nicméně jsem to zvládla a k 19. jsme obě nastoupily do Matrixu.
Dorazily jsme někdy kolem šesté, jelikož v 18,30 měly vystoupit první kapely. Jako první se chopila svého hudebního načíní českobudějovická skupina Tears of rain. Bohužel jsem je moc nevnímala, jelikož jsme měla na práci něco úplně jiného (to víte, potkávání starých i nových tváři jednoho zaměstná). Když jsem se do nich zaposlouchala, přišli mi akorát jako Nightwish přes kopírák.
Poté, co skončili a na pódiu se začala připravovat další kapela, jsem si všimla naprosté bezohlednosti některých návštěvníku. To, že viděli, jak klub vypadá a že se tam dá opravdu jen hodně těžko větrat, je neodradilo od toho, aby si zapálili (možná vám se to zdá jako malichernost, ale mně jako zapřísáhlému nekuřákovi se z cigaretového dýmu dělá fakt zle), díky čemuž jsme odhalily i tu slavnou chybu v Matrixu, a tou jest klimatizace.
Jako druhá měla zahrát opět česká kapela Calathea. Ty už jsem vnímala o něco pozorněji, ale moc mě nezaujala, stále mi něčím evokovali Nightwish, vážně si nemohu pomoct :-(
Po přestávce jsme se s Ketmarou přesunuly do kotle, jelikož jsme měly (mimochodem výborné) tušení, že se koncem performance polské skupiny Deathcamp project nahrnou všichni fanoušci XIII. Století k pódiu tak, že nebudeme mít sebemenší šanci naše oblíbence vidět. Jako dobrý nápad se to ukázalo ze dvou důvodů:
1) Naše obavy ohledně davu se naplnily
2) Deathcamp project bylo zatím to nejlepší, co do té doby hrálo. Před tím jsem viděla pár minivideek na youtube a docela mě zajímalo, co předvedou. A musím konstatovat, že se jim to moc povedlo. Konečně partička, ze které něco vyzařovalo a muzika, která měla šťávu a náboj (nemluvě o tom, že zpěvák je kus :-)). Budu se po nich muset důkladněji popídit.
Když "Mrtvotáborníci" opustili jeviště, následovala pekelně dlouhá chvíle na přípravu kapely večera. A jestli píšu pekelně, myslím tím opravdu pekelně. Lidé kolem už začali nervóznět a vykřikovat. Když po oné nehorázné pauze přišel na pódium "pan Nosferatu" s úvodní řečí, což neklidný dav ani trochu neukolébalo, jen docílil toho, že se éterem míhaly výkřiky typu: "Nemel furt a nech je hrát!" a "Takový kecy si nech pro starou Blažkovou!"
Konečně se hustým a horkým vzduchem rozeněly tóny z "intra", tedy úvodní části skladby Gotika ze stejnojmenného alba. Atmosféra v sále se dala krájet (doslova a do písmene). Jakmile začali na jeviště přicházet jednotliví členové "Třináctky", proběhl davem pomenší záchat hysterie.
Hned ze začátku do nás pustili rytmický Fatherland, při němž jsme si mohli všichni svorně zaskandovat "Hej hej dominia." Ohledně XIII. Stoeltí jsem měla 5 tajných přání:
1) aby začali obět koncertovat
2) aby přijeli do Prahy
3) abych se na jejich koncert dostala i já
4) aby se Petr Štěpán naučil anglicky
5) aby se naučil intonovat
První tři přání se mi beze zbytku splnila, s těmi posledními dvěma to už bylo horší. Během Into the Garden of delight mistr Štěpán zruinoval mé přání číslo čtyři, v jejich největším hitu Elizabeth vzalo za své i přání páté, jelikož zpěvák nejen v refrénu radikálně ujel a to tak, že i já, jakožto člověk bez stopy hudebního sluchu, jsem to poznala. To mě ovšem neodradilo od toho, abych řádila jak malá holka (což stejně jsem).
Následovala Vendetta, kde kapela alespoň pro mě předvedla celkem standartní výkon. Poté byl na programu křest nové reedice Knihy Nosferatu a aby to bylo originální, pokřtil Petr Štěpán svoje staré/nové dílko okvětními plátky růži, načež ho hodil do rozvášněného hlediště. Stačilo, kdyby ji hodil o metr víc doleva a byla moje! Pak už se pokračovalo v normální produkci. Bela Lugosi's dead, kde mistr Štěpán opět zabodoval svou angličtinou a Smutné časy, ke kterým jsem si ani ve studiových nahrávkách neudělala vřelý vztah. Při Justýně jsme si mohli nostalgicky zavzpomínat na album Gotika, které mimochodem, patří k mým nejoblíbenějším třináctkovým deskám. Jako projev sympatií k "oslavenci" dále zahráli svižnější Nosferatu is dead, při kterém mě dlouhovlasá slečna, jíž jsem měla přímo za zády, nechala vyzkoušet, jak se dařilo černochům na bavlníkových platnážích, ale to vůbec nevadilo, jelikož to byl nejlépe zahraný kus celého večera :-).Ve svém živlu byl dozajista i cca stodevadesáti centimetrový mládenec stojící přede mnou, který jakoby v záchvatu šílenosti mlátil hlavou do všech stran, což bylo za prvé fajn, protože mě kolem vířící vzduch alespoň trochu ochlazoval, za druhé dost blbý, protože jsem viděla prd.
Skladbičku Carneval nebudu komentovat, protože by mě trochu zapřísáhlejší fanoušci mohli ukamenovat. Jen tak pro orientaci, zrovna v tuto chvíli mi frontman kapely přišel, že své pověstné charisma v lepším případě zapomněl někde v zákulisí, v případě horším poslal na dovolenou na Tahiti. Poté se kapela sebrala a odešla od zraků obecenstva, což způsobilo další vlnu hysterie a kapela se musela po naléhavém žebrání vrátit a zahrát Mystery Anu, která mi až podezřele začala splývat s Dogami na Basketu. Nakonec se s námi XIII. Století rozloučilo písní Růže a kříž, což několika přihlížejícím dámám vehnalo slzy do očí (možná i proto, že tam ležel neproniknutelný oblak cigaretového kouře).
Když se fanoušci opět počali hlasitě dožadovat nášupu, musel přijít Mr. Silver a ujistit nás, že už je opravu konec a jestli s tím má někdo problém, může si promluvit s jeho samopalem (což mělo být bezpochyby vtipné).
Na závěr: Akci jako celek hodnotím pozitivně, XIII. Století veskrze taky, i když měli jisté rezervy. Propříště si je ale radši pustím doma a do Matrixu mě už nikdo nikdy nedostane, jelikož se mi ke konci z toho horka a dusna udělalo tak zle, že jsem omdlela a nějaká hodná duše mě musela vynést ven. Bohužel jsem byla po probrání tak dezorientovaná, že jsem svému zachránci nestačila poděkovat, tak rychle mi zmizel, takže to udělám dodatečně nyní. Děkuji ti, šlechetný zachránce. Pak už jsme se musely spakovat a jet domů, jelikož Ketmara byla v podmínce, a odvoz nám zajišťoval můj otec, takže mi bylo trapné nechávat ho čekat někdy do dvou do rána, o mém žalostném stavu nemluvě, takže o hodnocení dalších kapel musíte požádat někoho jiného….

Fotky z Nosferatu Night

22. dubna 2008 v 21:58 | Ketmara |  Naše Fotky
Reportáž bude následovat, píše ji Anna ;) už teď ale můžu říct, že jsme si to parádně užily, byl to dokonalý comeback XIII. Století.
Kvůli některým velmi "zdvořilým" lidem na internetu se omluvám, že je na všech fotkách link na naši stránku. Opravdu mě nebaví ty fotky pořád nacházet někde jinde, takhle si to ti lidi snad rozmyslej než to někam bez povolení strčí.
XIII.Století forever!

Berushka Věrka pokračuje

20. dubna 2008 v 21:15 | Anna Draculasharp |  Berushka Věrka

Dead Roses don´t cry

19. dubna 2008 v 0:02 | Ketmara |  Hudba
Byli založeni roku 1990 v Londýně vynikajícím zpěvákem Johnem Deadem (příjmení jako dělané pro zpěváka gothic rockové kapely XD). Společně s ním stáli u zrodu i Alexander Bass (bubny), Katherine Piana (klávesy) a Rudolph Guita (kytara).
Nebýt naprosté náhody, bych je asi nikdy neobjevila, i když mezi britskými fanoušky jsou poměrně známí. A to nejen svou vizáží, ale i charakteristickým hlasem již zmíněného Johna Deada.
Hrají něco, co by se dalo nazvat jako mix pohřební hudby, metalu a nádherných chórů. Pomalé, táhlé melodie, které občas přeruší surový metalový výkřik, podbarvené sborem skoro šeptajícím poměrně chytlavý text jsou jejich charakteristickým rysem.
Od svého založení vydali pět alb, přičemž vydání šestého se chystá na letošní červenec.
Alba:
1995- Dead Roses don´t cry
1998- Rose Suicide
2000- Who´s your murderer?
2002- The wild roses kill
2005- Old memory
2008- ???????????????????

Berushka Věrka se představuje

16. dubna 2008 v 19:19 | Anna Draculasharp |  Berushka Věrka
Malý úvod do stripů s Věrkou. Já vím, nic světaborného, ale doufejme, že mě přemíra blbostí, co mi v hlavě víří, jen tak neopustí a bude líp:-)

Banner do soutěže

16. dubna 2008 v 8:16 | Anna Draculasharp |  Fotomontáže

Berushka Věrka opět v akci XD

8. dubna 2008 v 18:24 | Anna Draculasharp |  Berushka Věrka
Další várka Berushky Věrky aneb nuda při vyučování, tentokrát v různých převlecích... Omluvte, prosím, špatnou kvalitu obrazu, fotila jsem to přes mobil....

Sen o zemi

7. dubna 2008 v 19:35 | Anna Draculasharp |  Kresby
Toto jest poslední "dílko" ze série Sny. Nevím, co se mi to děje s foťákem na mobilu, ale nějak divně mi pomíchal barvy, protože ve skutečnosti jsou barevně mnohem rozmanitější...

Song of the Count

6. dubna 2008 v 19:54 | Ketmara |  Blbůstky pro zasmání
Tohle mi před chvilkou poslala Jillian. Poprvý jsem to opravdu nepochopila, ale teď pokaždý když si to pustim se směju víc a víc :D
Tak abych vám neprozradila pointu než se na to podíváte tak vám jen řeknu, že tam opravdu nezpívá na každý to pípnutí to co si myslíte XD je to opravdu skvěle propípanej pořad pro děti

Další srandička do sbírky

5. dubna 2008 v 20:08 | Anna Draculasharp |  Kresby
Mňo...tak jsem popáchala další zločin na papíře. V PC jsem dodělala jenom písmo (kus textu od Siouxsie - Into a swan...na tu skladbičku už mám vypěstovanou naprosto nevyléčitelnou závislost) a zvýraznila kontrast. Sama nevím, co si o tom mám myslet, mám z toho dost smíšené pocity.