Říjen 2007

Suicide Fish

30. října 2007 v 20:40 | Ketmara |  Blbůstky pro zasmání
Bohužel už si nepamatuju, kde jsem to našla, ale je to skvělá EMO-rybka XD

Anna ve tmách

25. října 2007 v 22:23 | Ketmara |  Fotomontáže z našich fotek
No není to úžasný? Tady dole máte originál-Anna u nás v lese XD mno, škoda, že sem nedala svoji verzi, podařilo se jí totiž přidělat si v Photoshopu opravdu krásný elfský uši ;)

Kiss

24. října 2007 v 20:41 | Ketmara |  Kresby
No, tak nějak na to teď mám náladu XD
Kreslila jsem to ale podle předlohy a tu najdete tady http://momochan666.deviantart.com/art/Demons-kiss-40850181 :)

Mám šikovnou (a trošku bláznivou) mámu

23. října 2007 v 20:35 | Draculasharp |  Blbůstky pro zasmání
Moje drazemilovaná sestra slavila minulý týden narozeniny. Neříkám to jen tak, je to jen jakýsi úvod do toho, co tu chci sdělit (nebo snad plácat??) A moje máma jí udělala naprosto luxusní dort. Račte posoudit sami.
(technická poznámka: Pokud by vás to zajímalo, myšky jsou už rovnou kupované žužu bonbony a sýr je z bíločokoládové polevy - stačilo dát na plech papír na pečení, vylít na něj horkou polevu, zchladit a pomocí horkého nože a vykrajovátka na linecká kolečka naporcovat). No řekněte, není to k sežrání???? :-)

Cold eye

23. října 2007 v 19:48 | Ketmara |  Naše Fotky
No, takže jsme na blog dlouho nic nedaly s Annou, tak tady se aspoň můžete podívat na další variaci mého očička. ta první byla Hell in my Eye

Specimen

8. října 2007 v 12:52 | Draculasharp |  Hudba
Specimen
Konečně roztály ledy a můžete vděčit blogu cz. (že začal konečně fungovat) a mé prozatím nijak vážné nemoci, že mám konečně trochu času přidat sem mou další oblíbenou kapelu z éry Batcave.
Specimen, britská postpunková kapela, vznikla v Bristolu v roce 1980. Jejich hudba bývá často popisována jako směsice následujících stylů: Glam, Goth, Punk a Death rock (zajímavý guláš, není-liž pravda :-)). Na světové gotické scéně jsou velmi uznávání, a to nejen hudebně, ale i po stylistické stránce.
Jejich úplně první veřejné vystoupení se uskutečnilo na pouliční oslavě k příležitosti svatby Prince Charlese a Lady Diany (pokud nevíte, ve kterém roce se brali Prince z Walesu a Lady Di, tak budu tak milá a prozradím vám, že to bylo v roce 1981).
V roce 1982 se přemístili z Bristolu a začali působit v Londýnském zapadlém klubu známém pod jménem The Batcave.
Specimen byli a jsou velice zvláštní kapela, u níž se setkáme s několika neobvyklostma.
První: Hlavní tváří kapely a jejím nejznámějším členem se nestal zpěvák, jak to obvykle bývá, nýbrž klávesák Jonny Slut, jelikož byl něco, co bych drze nazvala módním zjevem (no řekněte, kdo by nechtěl takový číro a ohoz jako Jonny?:-D)
Druhá: Za dob své největší slávy nevydali ani jedno regulérní album, pouze singlovky a EPčka.
V roce 19805 se kapela rozpadla a její členové se rozešli každý jinou cestou - Jon Klei hrál 7 let se Siouxsie and the Banshees, pak začal pracovat se Sinéad O'Connor. Jonny Slut hrál v kapelách Diskord Datkord (kterou založil splu s Markem a Adamen Tinleyovými), The KLF, Adamski a nyní působí ve skupině Atomizer. Také založil Nag Nag Nag club v Londýně, kde je jedním z domácích Djů.
V roce 2006 se původní kytarita a autor hudby, Jon Klein, rozhodl spolupracovat se dvěma starými členy (Kimba, Tim Huthert) a dvěma novými (StephanX, T.bias). V tombo novém uskupení vydali Specimeni své první řadové album Elektric Ballroom. Na něm se také spolupodíleli další dva bývalí členové Johnny Slut a Olli Wisdom.
Pokud se mě někdo ptá na můj názor (jakože asi neptá, ale není vám to nic platné, jelikož tohle je můj blog a budu si sem psát co chci a předešlá věta slouží jen jako větná výplň), musím přiznat, že když jsem Specimeny slyšela poprvé, nedokázala jsem doposlechnout jedinou skladbu. Ovšem časy se mění a s nimi i já, takže až poté, co jsem si jejich sebrané singly pustila popáté, pošesté, jsem jim přišla jaksepatří na chuť. Dostavá mě úmyslná odlehčenost kombinovaná s neprvoplánovitě chytlavými melodiemi a příjemným zvukem s jemně elektronickým nádechem. Když se mi dostalo do rukou album Electric Ballroom, trochu jsem se lekla názvu (co když to bude jen elektrovýplach??), po prvních dvou skladbách jsem byla trochu zklamaná, ovšem po třetí skladbě Lilacs jsem si pořádně oddychla (Jo, pořád v tom jsou staří dobří Specimeni), takže z celkového hlediska vám nejen toto album, ale celou jejich tvorbu mohu více než vřele doporučit (tedy....pokud fandíte M. Jacksonovi nebo Madonně, tak si ušetřete práci a jděte radši na diskotéku)
Aktuální sestava Specimen:
T.bias - Zpěv, doprovodná kytara, klávesy
Jon Klein - Kytara, zpěv
Stephan X - Kytara, vokál v pozadí
Kimba - Basová kytara, vokál v pozadí
Tim Huthert - Bicí
Předešlá sestava:
Olli Wisdom - Zpěv
Kev Mills - Basová kytara
Jon Klein - Kytara
Jonny Slut - Klávesy
Jonatam Trevisick - Bicí
Chris Bell - Bicí
Tim Huthert - Bicí
Diskografie:
Alba: Electric Ballroom (2007)
Kompilace: W arm wet Cling - Red Velvet Crush (1997)
Azoic (1997)
Epčka: Batastrophe (1983)
Singly: Returning from a journey (1983)
Kiss Kiss Bang Bang (1983)
Beauty of Poison (1983)
Tell Tail (1983)
Sharp Teeth (1985)
Hex (1985)
Holes (1985)
Indestructible (1986)
Brainburst (1986)

Moje blbosti

8. října 2007 v 11:49 | Draculasharp |  Kresby
Ehm...no, nějaká směska, co jsem kreslila kdysi během posledního půl roku. Hlavně to berte alespoň s minimálním nadhledem...
Tohle ještě není úplně dokončené, kreslila jsem to podle této předlohy
Tohle je ilustrace k jednomu mému literárnímu pseudopokusu...
Aaaa...nyní zlatý hřeb večera!!! Já a Ketmara ála Simpsonovi