Červen 2007

Má zlobáseň >:-D

27. června 2007 v 11:10 | Draculasharp |  Naše tvorba Poezie/Próza
Toto "mistrovské dílo" (ani náhodou), jsem vytvořila jakožto svou školní práci na téma: Vymyslete báseň, která by obsahově i formou vystihovala Novalisův Hymnus noci. Jelikož jsem to psala v noci před odevzdáním a to ještě ve dvanáct hodin, vznikla naprosto neoriginální zlobáseň, ale protože jsem za ni dostala jedničku, tak ji sem hodím, aby nebyla nuda...Jo, kdybyste se mě ptali na můj názor, tak si myslím, že nic horšího jsem ještě nesložila.
Upozornění: Kouření tohoto textu vážně ohrožuje zdravý rozum.
Královna noc

Když ve dne slunce svítí
a noc je v nedohlednu,
tak oči mé se třpytí
a zoufalostí blednu.

Do očí světlo bodá
a bohapustý řev
a citý mé ovládá
bohapustý hněv

Klamavé veselí
a roztěkané tváře.
Jsou všichni veselí,
když vidí slunce záře.

Mé oči plačící
se za obzor dívají.
Moje rty mlčící
tam k východu zpívají.

Když tam za kopci
leží nový začátek
Tam za kopci
není cesty nazpátek.
Tam za kopci
spí královna má temná.
Tam za kopci
spí klidná, tichá, jemná,
tam za kopci...
Až světlo boží
opustí náš svět,
ta královna se sem
z kopců vrátí zpět

A má duše chorá
vyčerpaná dnem
pěje dávný chorál,
co se zdá jen snem.

Ty která popouštíš
uzdu fantazie,
ty dáváš vlku hlas,
když na měsíc vyje.

Jsi krásná, tichá,
důstojná paní,
co dává prostor snům
v nevinném spaní.

Objímáš perutí
mysl klidných spáčů.
Nad tvojí křehkostí
směju se i pláču.

Nádherná tajemná
jsi černá jako vrána.
Bylas nám od Boha,
či od Satana dána?

Jsi milá, líbezná,
jako četné drahokamy,
co nebem rozséváš
jak zářivé hlavolamy.

Vytváříš záhadu,
proč na nás padá strach,
proč se k tobě utíká
krvechtivý vrah.

Ty, pero básníků,
ty, modlo hudebníků.
Jsi věčnou inspirací
starých milovníků.

Přehršli tajemství
v srdci ukrýváš.
Všem zamilovaným
úkryt temný dáš.

Jsi náruč milenců
jsi strážkyně lásky.
I těm, co nejsou slepí,
dáš na oči pásky.

A já k tobě volám:
Pojď ke mně blíž!
Pojď ke mně blíž!
Vejdi v mé soukromé komnaty.
Že cítit teplo tvé chci, vím.
Světlo ve tmách
nese mě výš a výš.
Dej mi svá křídla,
ať z chladné věže uletím.

Jsem zoufalá a nitro
mé chce řvát,
že tys moje
druhá část.

Pokrýváš zemi svým úchvatným pláštěm,
pak vyjde slunce a vše rozpustí
a já se tu smiřuju s pláčem,
že mě má noc na dlouho opustí.

Něco o adminovi č. 2 (Draculasharp)

25. června 2007 v 16:10 | Draculasharp |  O nás
Křestní jméno: Anna Marie
Narozky: 12.4.
Znamení: Beran
Koníčky: Čtení, kreslení, zewlowání, posezení s kamarády, psaní povídek i básniček (když se zadaří), vymýšlení kravin, rekreační modeling (to znamená, že si mě Ketmara vyfotí, když to nejmíň čekám a ve výsledku vypadám jak přiopilý Quasimodo)
Sourozenci: Mladší sestra (pro vaši bezpečnost ji nepopíšu)
Původ: česko - slovenský
Vyznání: Římská katolička (ovšem něco jako zarytý fanatismus ode mě nečekejte. Co se náboženství týče, jsem dost tolerantní, tedy...pokud nejste třeba jehovista, nebo vesmírný člověk)
Barva očí: Hnědá
Barva vlasů: Nepopsatelná změť hnědé až černé
Zvláštní znamení: Suchý černý humor (vždy a všude, osvědčené např. na svatbách, promocích, ale i pohřbech atd.), postava připomínající anorektičku (nejsem vychrtlá, já jen dotáhla štíhlost k dokonalosti), velká jizva na rameni (no jo, tyhle sourozenecký bitky jsou občas maso:-)))
Miluju:
Koupel v horké vaně s pěnou, masáž nohou, kočkovité šelmy, zalézt do teplé postele s dobrou knihou a když mi někdo řekne, že jsem magor, ale genius (což se moc často nestává:-D)
Nesnáším:
Jakoukoli formu fanatismu, když mě někdo omezuje v mých rozhodnutích, lidi, kteří nepřipustí žádnou diskuzi, lidi bez názoru, egocentrický sebežrouty, červy, šváby, strašilky a když mi někdo potřicátý za den řekne, že jsem hubená (lidi, to si fakt myslíte, že to nevidím, nebo jako co??? Upřímně řečeno, tlustému člověku taky jen tak bez skrupulí neřeknete, že vypadá jako maskot Michelinu, tak proč je trefování se do přirozeně hubených lidí morálně i eticky v pořádku?)

Oblíbené:
jídlo: Mám ráda českou kuchyni, takže svíčková, vepřo knedlo zelo, z nečeské kuchyně guláš, pizza, halušky s bryndzou,z pochutin čokoládu, karamel, jahody, meruňky, broskve, borůvky, uzené kuřecí špalíčky, uzenou makrelu (sice po ní trochu smrdím, ale stojí to za to)
barva: černá, červená, vínová, fialová, tmavě modrá
kniha: Fantom Opery od G. Lerauxe, Fantom od Susan Key, Dracula A. Stockera (to můžu číst pořád dokola), Jiná rasa, Krvavé býlí od J. Nowak
autor: E.A. Poe, Ch. Baudelaire, S. Obermaier, J. Nowak
film: Dracula (1931), Bram Stoker's Dracula, Dracula 2000, Ples upírů, Interview s upírem (ano výborně, poznali jste to, jsem posedlá, no a co???), Ospalá díra, Mrtvá nevěsta, The Phantom of the Opera (2004), Zelená míle, Čistá duše, The Crow
literární či filmová postava: DRACULA RULES!!!!! Pak ještě Eric (fantom Opery), Emily z Mrtvé nevěsty Tima Burtona, Eric (The Crow) a taky výborný je kapitán Jack Sparrow:-)))
historická osobnost: Překvapivě Johanka z Arku a dále všichni lidé, co dokázali bojovat za svobodu
hudební žánr: Gothic rock, poslední dobou i post - punk a batcave hudba, kterou zatím stále jen objevuju, dříve hodně, nyní v menším měřítku symphonic a gothic metal, ale nepohrdnu ani kvalitním folkem
kapely, či hudebníci: Lacrimosa, XIII. století, Inkubus Sukkubus, X-mal Deutschland, Sisters of Mercy, The 69 eyes, Theatres des Vampires, Epica, Subway to Sally, Nightwish, Siouxie and the Banshees ale taky i Within Temptation
10 nej písní:
Eisblumen(Subway to Sally)
Face to face (Siouxie and the banshees)
Kiss kiss bang bang (Specimen)
Alleine zu zweit (Lacrimosa)
Enter (Within Temptation)
Temple of love (Sisters of Mercy)
Judment (L'ame immortelle)
Wings of Steel (Collide)
Wytches (Inkubus Sukkubus)

Neoblíbené
jídlo: nesnáším kapustu, fazolky, pórek, avokádoa hlavně kmín (po tom se mi fakt zvedá kufr)
barva: růžová, žlutá (hlavně kanárková a banánová), neonově zelená
kniha: zatím žádná :-)
film: Začínám mít lehkou averzi vůči filmům typu Snowboarďáci, Prci prci prcičky, Holky to chtěj taky atd.
literární, či filmová postava: Jestli se mi někdo hnusí, tak to je postava Draca Malfoye z Harryho Pottera (ano, i takové věci čtu)
hudební žánr: Nesnášim rytmus disca, pak ještě nemusim ulízaný středoproudý pop bez šťávy, který produkují zpěváci typu Hana Zagorová, Barbara Streissand a podobný typický barový sračičky ála hudba do výtahu
kapely či hudebníci: Vysloveně neoblíbenou kapelu nemám, ale myslím si, že jak Tokio Hotel tak i staří známí Evanescence jsou strašně přeceňovaní a také strašně špatní.
Alergie: Růžová barva, lidská demence a tupost, neochota vyslechnout a tolerovat toho druhého
Závislosti: Kofola :-D, jsem těžký a nevyléčitelný hudboholik a zewloholik
Co považuju za nejdůležitější v životě: Mít kolem sebe lidi, kterým věřím a které mám ráda, nebrat život i vlastní osobu moc vážně, ostatní už jsou zbytečnosti
Osobní motto: Máš pocit, že se ti konečně v životě daří? Nemusíš se bát, to přejde.

Lilith Clandestine

20. června 2007 v 19:37 | Ketmara |  Gothic style
Pěkná, není-liž pravda :) ? www.lilith-clandestine.deviantart.com

Gothic Brandejs 2007

18. června 2007 v 17:55 | Ketmara |  Akce
Skvělá akce 15.6. 2007 v klubu Golem na náměstí v Brandýse nad Labem.
Zatímco "nahoře" se kecalo o všem možném...
..."dole" se křepčilo v rytmu gothic rocku (největší ovace sklidilo XIII. Století, to bylo pódium přecpané ;) aneb Elizabeth Forever!)
A kdo se unavil tancem, šel s námi na procházku po náměstí a "ochotně" mi zapózoval :)

Upozornění 2

18. června 2007 v 17:36 | Ketmara |  UPOZORNĚNÍ!!! ČTĚTE!!!
No, když už Draculasharp založila tu rubriku s upozorněními a napsala do ní hned první komentář, tak ten druhej sem napíšu já. Týká se fotek v sekci Naše Fotky. Jsou to totiž NAŠE Fotky, tudíž jsme je fotily MY. Ještě pořád nechápete? Většina blogů má tendenci kopírovat obrázky z jiných stránek. Chraň vás noha Páně pokud to uděláte. Jestli se vám některé fotky líbí a chtěly byste je mít i u sebe na blogu, tak tam ale napište odkud jste je vzali-to znamená link zase sem k nám. Nechci nikde vidět moje fotky s cizím linkem na sobě.
Jasný?
12.03.2008 20:52
No, myslela jsem si že k tomu nedojde, ale přesto jsme našly některé z našich článků překopírované na jiných blozích. Takže dodávám: výše uvedené upozornění se vztahuje nejen na fotky, ale i na texty. Pokud byste si některou fotku či text chtěli dát na svoje stránky, nevidím v tom žádný problém. Pouze ovšem za této podmínky: Pod vámi vybraným článkem napíšete DOTAZ(!!!), jestli si jej smíte překopírovat a teprve PO našem SCHVÁLENÍ tak učiníte. A tímto si vyhrazujeme právo na přiměřenou satisfakci (to znamená, že článek smažete a napíšete na své stránky veřejnou omluvu), pokud tuto podmínku nesplníte.
Děkuji za pochopení
Anna Draculasharp

Upozornění

18. června 2007 v 13:03 | Draculasharp |  UPOZORNĚNÍ!!! ČTĚTE!!!
Milí a vážení,
Tento blog byl založen ve spolupráci dvou osob (Draculasharp a Ketmara), které nejsou na sobě nikterak názorově závislé, tudíž v případě, že jedna z nás sem napíše svůj názor, nemusí to hned znamenat, že ta druhá s ním musí stoprocentně souhlasit.
Co se týče Vašich případných komentářů: veškeré vulgarismy, nadávky s rasovým, extrémně nacionalistickým i jiným nádechem směřujícím k jakékoliv formě diskriminace i reakce na ně budou bez milosti mazány, jinak si můžete psát co chcete.
Ještě bych přidala menší prosbu. Pokud sem chcete psát o tom, jak máte na svém blogu skvělou bleskovku nebo soutěž o nejlepší blog a že se máme účastnit, ušetřete si, prosím, čas a práci. Podobných zbytečností se náš blog NIKDY NEZÚČASTŇUJE, tudíž považuji za zbytečné sem psát komentáře tohoto typu. Nevím, jak mou kolegyni, ale mě podobné komentáře vrcholně OBTĚŽUJÍ!!!!!

Děkuji za pochopení

Vaše Draculasharp
29.7.2007 14:00
Výborně, vypadá to, že tento článek je zde víceméně pro okrasu, takže tímto okamžikem předem avizuji, že jakmile mi sem ještě jednou někdo něco napíše něco o bleskovkách, soutěžích o nej blog a podobných, odpusťte mi ten vrcholně hrubý výraz, píčovinách, tak bez milosti inkriminovaný komentář MAŽU.
Ještě jednou děkuji za pochopení

Immortal Daemon 2

17. června 2007 v 18:57 | Ketmara |  Naše Fotky
Z toho samého focení jako obrázek ze článku Immortal Daemon :)

Immortal Daemon

16. června 2007 v 21:51 | Ketmara |  Naše Fotky
Model-Jillian

Gothic pics

8. června 2007 v 12:23 | Draculasharp |  Gothic style
Ano, mohla jsem sem dát "normální" gothic obrázky, kterých je všude hafo. Samé tma, slzy, nějaká ta podřezaná žíla a nakonec záběr na temného anděla. Jenomže já jsem řekla: NE!
A dávám sem pro ukázku fotky některých raných i pozdějších kapel, které začali hrát postpunk a gothic rock :-)
(Two witches patří už do té pozdější vlny gothic rocku)
A tady na závěr jeden obrázek, který jsem našla na wikipedii a neodolala jsem strčit ho sem :-))) Pořád všude slyším, jak jsou dlouhé černé vlasy typické pro Gothic styl, ovšem opak je pravdou.